Blog

iPad 3 - serwis, spostrzeżenia. Pełne wsparcie już od 1 maja tylko w Smartserwis

iPad 3 - serwis, spostrzeżenia. Pełne wsparcie już od 1 maja tylko w Smartserwis

Nasz serwis przyjrzał się poszczególnym częściom iPada 3. Oto kilka naszych spostrzeżeń:

iPad 3 jest minimalnie grubszy od poprzednika. Widać to wyraźnie na zdjęciu. iPad 2 posiadał grubość 8,8 mm - iPad 3- 9,4 mm. Zmieniła się również waga - 655 g w stosunku do 601 g poprzednika (model WIFI).Procesor iPada 3 to wciąż A5 jednak z większą ilością RAM i lepszym wsparciem dla grafiki. Ten upgrade był kluczowy by ekran Retina mógł wyświetlić niesamowitą rozdzielczość 2048 X 1536pikseli.


Patrząc na tylną obudowę nie sposób nie zauważyć nowej kamery - tym razem Apple zdecydowało się na solidny upgrade do 5 MPix. Jest to moduł znany z iPhonea 4S - kamera iPada 3 posiada stabilizację obrazu i funkcję rozpoznawania twarzy.

Szyba i digitizer - tutaj nie dopatrzyliśmy się większych zmian - cały czas ta sama konstrukcja, znana z iPada 2. Różnica widoczna jedynie we wtyczce, choć sądzimy że to zabieg czysto kosmetyczny. Zapewne szyba do iPada 2 bez problemu pasowałaby do iPada 3 - jednak Apple postanowiło wymienić końcowy element łączący taśmę z płytą główną. To wielka szkoda, bo w przeciwnym wypadku naprawa zbitych szyb z pewnością byłaby tańsza, a jakość napraw i funkcjonalność szyby - taka sama.


Podobnie jest z układem Home - wygląda tak samo jak w iPadzie 2.

Smartserwis rozpocznie serwisowanie iPada 3 od 1 maja 2012 roku. Zostaw swój komentarz